Freysaş Hakkında

1988 Yılında Yapı Merkezi Grubu ve Vinci Corporation'a bağlı Freyssinet ortaklığı ile kurulan Freysaş, modern yapı uygulamaları ve teknolojik yapı elemanları üretimi ile Türkiye'nin konusunda uzman kuruluşlarının başında gelmektedir.
 
Dünya'nın hemen her ülkesinde faaliyet göstermekte olan Freyssinet grubunun Türkiye ve Türki cumhuriyetler ile komşu ülkelerde faaliyetlerini devam ettiren Freysaş, firma vizyonu olarak yapı ve teknolojinin buluşma noktası olma niteliğini sunmaktadır.
 
Ardgerme teknolojisinin kullanıldığı tüm yapılarda benzersiz know-how'ı ve tecrübesi ile hizmet veren Freysaş, köprüler, silindirik yapılar, geniş açıklıklı yüzeyler, sismik koruma çalışmaları, yapı elemanları üretimi konularında hizmet vermektedir.
 
Günümüzde fonksiyonun da önüne geçen tasarım olgusunu destekleyen teknolojik altyapısı ile Freysaş, sunduğu her çözümde tasarımcının hayalgücüne katkı sağlayacak ve onun gerçekleşmesine vesile olacak teknolojik donanıma sahiptir. Özellikle eğik askılı köprüler konusunda Türkiye'de öncü kuruluş konumunda bulunan Freysaş, 1997 yılında ilk eğik askılı köprüyü izmirde faaliyete geçirmiştir. O günden bu güne, Türkiye ve çevre ülkelerde sayısız projeye imza atmış ve Freyssinet - Yapı Merkezi grubunun dünya'daki gözbebeği konumuna gelmiştir.
 
Ülke gündeminin çok önemli maddelerinden biri de Depremdir. Dünyada yeni yeni uygulamaya geçirilen yönetmelikler ne yazık ki halihazırda var olan yapılar için geçerli değildir. Freysaş 2013 yılında Türkiye'de şimdiye kadar gerçekleşen en büyük sismik izolasyon uygulaması işine başlamış ve Maltepe'de bulunan bir hastanede 800'ün üzerinde kolonun kesilerek sismik izolatörler ile depreme karşı dayanıklı hale getirilmesini sağlayacak olan projeye ilk imzasını atmıştır.
 
Eşzamanlı olarak Haliç üzerinde bulunan metro geçişi köprüsü 2013 yılı mart ayı içerisinde tamamlanmıştır. Birkaç ay içerisinde inşaa edilen köprü, yapısal özellikleri ile Freysaş'ın teknolojik uygulama birikiminden faydalanarak inşa edilmiş ve son derece hızlı bir şekilde tamamlanmıştır.
 
2012 yılı içerisinde Gürcistan'da tamamlanan, ve 850 metreyi aşan uzunluğu ile türünün ender örneklerinden olan liakhvi köprüsü, itme-sürme metodu ile inşa edilmiş, inşaası sürecinde köprünün altından geçen tren yolu, karayolu ve yaya güzergahları köprü ayaklarının inşası haricinde tamamen kullanıma açık kalmıştır. Haftada 40 metre gibi bir ilerleme hızına sahip olan bu inşaat metodu kısa süre içinde Türkiye'nin en sık kullanılan köprü inşaa teknolojilerinden biri haline gelecektir.
 
Freysaş bugüne kadar Türkiye ve komşu ülkelerde imzasını attığı her işte %100 müşteri memnuniyeti ve kusursuz servis prensibi ile çalışmış, ileri teknolojinin yapılardaki mükemmel uygulaması konusunda Türkiye'nin öncü kuruluşu olma misyonunu karşılayabilmek için bilgi birikimini sürekli geliştirme yolunu her zaman açık tutmuş, asıl önemli olanın insan gücü olduğu gerçeğini hiçbir zaman aklından çıkarmamıştır. Bu doğrultuda insan kaynakları ve kalite politikalarını her zaman başarı odaklı kurgulayabilmek için önce yaşama değer katan yapı teknolojilerinin önemine inanmıştır.
 
Freysaş, daha refah bir gelecek ve sağlıklı yapılar inşa edebilmeyi ilk sıraya koyarak, daha estetik bir dünya için bilgi ve tecrübelerini sürekli geliştirmeye, arkasında bulunan Yapı Merkezi Grubu ve Freyssinet'in gücünü hep daha iyiyi hayata geçirebilmek için kullanmaya devam edecektir.